Online Only
1911 DS Prodigy 9MM 5 inch barrel 20 Round Black with HEX Dragonfly
1911 DS Prodigy 9MM 5 inch barrel 20 Round Black with HEX Dragonfly
$1,643.75
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 706397964740 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | PH9119AOSD |
| Action | Single Action |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 20 + 1 |
| Length | 8.5'' |
| Magazine Included | 1 x 20-Round |
| Model | 1911 Prodigy |
| Safety | Ambidextrous Thumb/Grip |
| Sights Type | Fiber Optic Front/Serrated Fixed Rear |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| UPC | 706397964740 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | PH9119AOSD |
| Action | Single Action |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 20 + 1 |
| Length | 8.5'' |
| Magazine Included | 1 x 20-Round |
| Model | 1911 Prodigy |
| Safety | Ambidextrous Thumb/Grip |
| Sights Type | Fiber Optic Front/Serrated Fixed Rear |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |





