Online Only

Savage Arms 67064 Stance XR 9mm 13+1 3.20″ Natural Black Nitride Ported Stainless Steel Slide FDE Glass Filled Nylon Grip Ambidextrous
Original price was: $437.49.$415.62Current price is: $415.62.
Sale
CANIK METE SF 9MM BLK 15+1
Original price was: $499.32.$474.35Current price is: $474.35.
1 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 787450607699 |
|---|---|
| Manufacturer | CANIK |
| Manufacturer Part Number | HG5637-N |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.19" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Length | 7.5 |
| Magazine Included | Yes |
| Model | METE SF |
| Number of Magazines | 2 15 rd. |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Loaded Chamber Indicator |
| Shipping Weight | 4.5 |
| Sights | 3-Dot White Sights |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Units per Box | 1 |
| UPC | 787450607699 |
|---|---|
| Manufacturer | CANIK |
| Manufacturer Part Number | HG5637-N |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.19" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Length | 7.5 |
| Magazine Included | Yes |
| Model | METE SF |
| Number of Magazines | 2 15 rd. |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Loaded Chamber Indicator |
| Shipping Weight | 4.5 |
| Sights | 3-Dot White Sights |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Units per Box | 1 |