Online Only

SAV 67200 1911 GOVT 45 5IN BLK/BLK BLK MELONITE
Original price was: $1,199.99.$1,139.99Current price is: $1,139.99.
Sale
CANIK SFX RIVAL-S 9MM CHROME 5″
Original price was: $965.35.$917.08Current price is: $917.08.
100 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 787450848504 |
|---|---|
| Manufacturer | CANIK |
| Manufacturer Part Number | HG7010C-N |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 18 |
| Length | 13.6500 |
| Magazine Included | 2 x 18-Round |
| Model | SFX Rival-S |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 6.0 |
| Package Width | 11.5 |
| Product Type | Striker Fired |
| Safety | Loaded Chamber Indicator |
| Shipping Weight | 8.2 |
| Sights | FS: Fiber Optic|RS: Adj. Targ. |
| Sights Type | Fiber Optic Front/Adj Rear |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated w/Ports |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Units per Box | 1 |
| UPC | 787450848504 |
|---|---|
| Manufacturer | CANIK |
| Manufacturer Part Number | HG7010C-N |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 18 |
| Length | 13.6500 |
| Magazine Included | 2 x 18-Round |
| Model | SFX Rival-S |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 6.0 |
| Package Width | 11.5 |
| Product Type | Striker Fired |
| Safety | Loaded Chamber Indicator |
| Shipping Weight | 8.2 |
| Sights | FS: Fiber Optic|RS: Adj. Targ. |
| Sights Type | Fiber Optic Front/Adj Rear |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated w/Ports |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Units per Box | 1 |