Online Only

SAVAGE ARMS STANCE XR MC9MS NS 9MM GRY
Original price was: $564.49.$536.27Current price is: $536.27.
Sale
CANIK SFx Rival-S 9mm DRK 18RD
Original price was: $899.99.$854.99Current price is: $854.99.
2 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
CANIK SFx Rival-S 9mm 5″ Dark Side (All Black) Optic Ready; 2x18rd mags, Competition holster, 5 optic plates, 3 sized grips magwell, 2 aluminum mag base plates, fiber optic front sight Tool kit & punch, cleaning kit, speed loader
Looking for the best prices on CANIK SFx Rival-S 9mm DRK 18RD by CANIK? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 787450848481 |
|---|---|
| Manufacturer | CANIK |
| Manufacturer Part Number | HG7010-N |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 18 |
| Length | 13.8500 |
| Magazine Included | 2 x 18-Round |
| Model | SFX Rival-S |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 5.9 |
| Package Width | 12.0 |
| Product Type | Striker Fired |
| Safety | Loaded Chamber Indicator |
| Shipping Weight | 8.12 |
| Sights | FS: Fiber Optic|RS: Adj. Targ. |
| Sights Type | Fiber Optic Front/Adj Rear |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated w/Ports |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Units per Box | 1 |
CANIK SFx Rival-S 9mm 5″ Dark Side (All Black) Optic Ready; 2x18rd mags, Competition holster, 5 optic plates, 3 sized grips magwell, 2 aluminum mag base plates, fiber optic front sight Tool kit & punch, cleaning kit, speed loader
Looking for the best prices on CANIK SFx Rival-S 9mm DRK 18RD by CANIK? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 787450848481 |
|---|---|
| Manufacturer | CANIK |
| Manufacturer Part Number | HG7010-N |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 18 |
| Length | 13.8500 |
| Magazine Included | 2 x 18-Round |
| Model | SFX Rival-S |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 5.9 |
| Package Width | 12.0 |
| Product Type | Striker Fired |
| Safety | Loaded Chamber Indicator |
| Shipping Weight | 8.12 |
| Sights | FS: Fiber Optic|RS: Adj. Targ. |
| Sights Type | Fiber Optic Front/Adj Rear |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated w/Ports |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Units per Box | 1 |