Online Only

SAVAGE ARMS STANCE XR MC9 NS 9MM FDE
Original price was: $499.99.$474.99Current price is: $474.99.
Sale
CANIK SFx Rival-S 9mm MCHR 18R
Original price was: $1,062.49.$1,009.37Current price is: $1,009.37.
18 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
CANIK SFx Rival-S 9mm 5″ Chrome w/ MECANIK MO2 Optic; 2x18rd mags; Competition holster, 5 optic plates, 3 sized grips magwell, 2 aluminum mag base plates, fiber optic front sight Tool kit & punch, cleaning kit, speed loader
Looking for the best prices on CANIK SFx Rival-S 9mm MCHR 18R by CANIK? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 787450850705 |
|---|---|
| Manufacturer | CANIK |
| Manufacturer Part Number | HG7607C-N |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 18 |
| Length | 8.09'' |
| Magazine Included | 2 x 18-Round |
| Model | SFX Rival-S |
| Number of Magazines | 2 1 |
| Package Height | 6.0 |
| Package Width | 12.0 |
| Product Type | Striker Fired |
| Safety | Loaded Chamber Indicator |
| Shipping Weight | 8.4 |
| Sights | FS: Fiber Optic|RS: Adj. Targ. |
| Sights Type | Fiber Optic Front/Adj Rear |
| Slide Description | Optic Ready/Ported/Serrated |
| Units per Box | 1 |
CANIK SFx Rival-S 9mm 5″ Chrome w/ MECANIK MO2 Optic; 2x18rd mags; Competition holster, 5 optic plates, 3 sized grips magwell, 2 aluminum mag base plates, fiber optic front sight Tool kit & punch, cleaning kit, speed loader
Looking for the best prices on CANIK SFx Rival-S 9mm MCHR 18R by CANIK? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 787450850705 |
|---|---|
| Manufacturer | CANIK |
| Manufacturer Part Number | HG7607C-N |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 18 |
| Length | 8.09'' |
| Magazine Included | 2 x 18-Round |
| Model | SFX Rival-S |
| Number of Magazines | 2 1 |
| Package Height | 6.0 |
| Package Width | 12.0 |
| Product Type | Striker Fired |
| Safety | Loaded Chamber Indicator |
| Shipping Weight | 8.4 |
| Sights | FS: Fiber Optic|RS: Adj. Targ. |
| Sights Type | Fiber Optic Front/Adj Rear |
| Slide Description | Optic Ready/Ported/Serrated |
| Units per Box | 1 |