Online Only

SAVAGE 25LW VARMINTER-T 204 – 24″ ACU-TGR BLU/BRN LAM T-HOLE
Original price was: $954.00.$906.30Current price is: $906.30.
Sale
CHRISTENSEN ARMS BA TAC 300WIN BLK/GRY 26″ TB
Original price was: $2,725.24.$2,588.98Current price is: $2,588.98.
1 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 810651025471 |
|---|---|
| Manufacturer | Christensen Arms |
| Manufacturer Part Number | CA10270-285481 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 26" |
| Caliber/Gauge | .300 Winchester Magnum |
| Capacity | 5 + 1 |
| Length | 53 |
| Number of Magazines | 1 5 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 9.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 12.1 |
| Sights | Integrated Base |
| UPC | 810651025471 |
|---|---|
| Manufacturer | Christensen Arms |
| Manufacturer Part Number | CA10270-285481 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 26" |
| Caliber/Gauge | .300 Winchester Magnum |
| Capacity | 5 + 1 |
| Length | 53 |
| Number of Magazines | 1 5 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 9.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 12.1 |
| Sights | Integrated Base |