Online Only

BERGARA BARRELED ACTION 6.5CR #5.5 SS
Original price was: $1,249.99.$1,187.49Current price is: $1,187.49.
Sale
CHRISTENSEN ARMS BA TAC 6.5PRC BLK/GRY 26″ TB
Original price was: $2,725.24.$2,588.98Current price is: $2,588.98.
1 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 810651029301 |
|---|---|
| Manufacturer | Christensen Arms |
| Manufacturer Part Number | 801-04001-00 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 26" |
| Caliber/Gauge | 6.5 PRC |
| Capacity | 5 + 1 |
| Length | 53 |
| Number of Magazines | 1 5 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 9.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Shipping Weight | 11.65 |
| Sights | Integrated Base |
| UPC | 810651029301 |
|---|---|
| Manufacturer | Christensen Arms |
| Manufacturer Part Number | 801-04001-00 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 26" |
| Caliber/Gauge | 6.5 PRC |
| Capacity | 5 + 1 |
| Length | 53 |
| Number of Magazines | 1 5 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 9.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Shipping Weight | 11.65 |
| Sights | Integrated Base |