Online Only

SAVAGE ARMS A17 17HMR BL/SYN HVY BBL 22″
Original price was: $537.49.$510.62Current price is: $510.62.
Sale
Derya Firearms TM22.STAN.BC.18 TM22 Standard Full Size 22 LR 10+1 18″ Black Target Barrel, Black Anodized Aluminum Receiver w/Picatinny Rail, Black Cherry Adjustable Polymer Stock
Original price was: $122.50.$116.38Current price is: $116.38.
26 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The Derya TM22 the underdog modern classic 22LR rifle that seamlessly blends cutting-edge innovation with timeless craftsmanship. Making it the perfect everyday companion for shooters of all ages and generations, it features an 18″ target barrel; 34″ overall length; adjustable stock with the ability to add or remove basepads to adjust the length of pull; Enhanced by a patent-pending front and rear rail; front bead sight; black Melonite steel parts and a polymer stock for lightweight durability and enduring style. Accepts 15rd and 25rd aftermarket magazines. Includes a 10rd polymer magazine.
Looking for the best prices on Derya Firearms TM22.STAN.BC.18 TM22 Standard Full Size 22 LR 10+1 18″ Black Target Barrel, Black Anodized Aluminum Receiver w/Picatinny Rail, Black Cherry Adjustable Polymer Stock by Derya Arms? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 850067243823 |
|---|---|
| Manufacturer | Derya Arms |
| Manufacturer Part Number | TM22.STAN.BC.18 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 18" |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Capacity | 10 + 1 |
| Model | TM22-A-18 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Safety | Push Button |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | No Sights |
The Derya TM22 the underdog modern classic 22LR rifle that seamlessly blends cutting-edge innovation with timeless craftsmanship. Making it the perfect everyday companion for shooters of all ages and generations, it features an 18″ target barrel; 34″ overall length; adjustable stock with the ability to add or remove basepads to adjust the length of pull; Enhanced by a patent-pending front and rear rail; front bead sight; black Melonite steel parts and a polymer stock for lightweight durability and enduring style. Accepts 15rd and 25rd aftermarket magazines. Includes a 10rd polymer magazine.
Looking for the best prices on Derya Firearms TM22.STAN.BC.18 TM22 Standard Full Size 22 LR 10+1 18″ Black Target Barrel, Black Anodized Aluminum Receiver w/Picatinny Rail, Black Cherry Adjustable Polymer Stock by Derya Arms? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 850067243823 |
|---|---|
| Manufacturer | Derya Arms |
| Manufacturer Part Number | TM22.STAN.BC.18 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 18" |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Capacity | 10 + 1 |
| Model | TM22-A-18 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Safety | Push Button |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | No Sights |