Online Only

Savage Stance XR MC9 Handgun 9mm Luger 10(1)&13(1)rd Magazines 3.2″ Barrel Gray No Safety
Original price was: $491.74.$467.15Current price is: $467.15.
Sale
EAA 390360 GIRSAN MC9 DISRUPTOR 9MM 4.6 17R BLCAMO
Original price was: $379.00.$360.05Current price is: $360.05.
8 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
A pistol designed to exceed expectations, the Disruptor features include optic ready accommodates optics with an RMS/RMSc footprint; threaded barrel; reversible mag release; integrated accessory rail provides versatility for attaching lights, lasers or other tactical accessories; upgraded striker trigger and modern low-profile sights. Includes interchangeable backstraps.
Looking for the best prices on EAA 390360 GIRSAN MC9 DISRUPTOR 9MM 4.6 17R BLCAMO by European American Armory / EAA Corp? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 741566906817 |
|---|---|
| Manufacturer | European American Armory / EAA Corp |
| Manufacturer Part Number | 390360 |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| Safety | Ambidextrous |
| Capacity | 17 + 1 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Barrel Length | 4.60" |
| Action | Single Action |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| ATF Type | Pistol |
| Number of Magazines | 1 17 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 7.3 |
| Shipping Weight | 3.3 |
| Sights | 3-Dot Sights |
| Sights Type | Fixed Sights |
A pistol designed to exceed expectations, the Disruptor features include optic ready accommodates optics with an RMS/RMSc footprint; threaded barrel; reversible mag release; integrated accessory rail provides versatility for attaching lights, lasers or other tactical accessories; upgraded striker trigger and modern low-profile sights. Includes interchangeable backstraps.
Looking for the best prices on EAA 390360 GIRSAN MC9 DISRUPTOR 9MM 4.6 17R BLCAMO by European American Armory / EAA Corp? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 741566906817 |
|---|---|
| Manufacturer | European American Armory / EAA Corp |
| Manufacturer Part Number | 390360 |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| Safety | Ambidextrous |
| Capacity | 17 + 1 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Barrel Length | 4.60" |
| Action | Single Action |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| ATF Type | Pistol |
| Number of Magazines | 1 17 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 7.3 |
| Shipping Weight | 3.3 |
| Sights | 3-Dot Sights |
| Sights Type | Fixed Sights |