Online Only
FEDERAL 12GA 2-3/4″ 1 OZ 6 UPLAND STEEL 25 RD/BX 10 BX/CS
FEDERAL 12GA 2-3/4″ 1 OZ 6 UPLAND STEEL 25 RD/BX 10 BX/CS
Original price was: $12.16.$11.55Current price is: $11.55.
511 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 604544672473 |
|---|---|
| Manufacturer | Federal Ammunition |
| Manufacturer Part Number | USH1226 |
| Caliber/Gauge | 12 Gauge |
| Grains | #6 |
| Length | 2.75" |
| Model | Upland Steel |
| Product Type | Steel Shot |
| Shipping Weight | 2.3 |
| Shot Size | #6 |
| Shot Weight | 1 oz |
| Units per Box | 25 |
| Cost per Round | 0.49 |
| UPC | 604544672473 |
|---|---|
| Manufacturer | Federal Ammunition |
| Manufacturer Part Number | USH1226 |
| Caliber/Gauge | 12 Gauge |
| Grains | #6 |
| Length | 2.75" |
| Model | Upland Steel |
| Product Type | Steel Shot |
| Shipping Weight | 2.3 |
| Shot Size | #6 |
| Shot Weight | 1 oz |
| Units per Box | 25 |
| Cost per Round | 0.49 |




