Online Only
FEDERAL 12GA 3″ 1-1/4OZ BB 25 RD/BX 10 BX/CS
FEDERAL 12GA 3″ 1-1/4OZ BB 25 RD/BX 10 BX/CS
Original price was: $20.00.$19.00Current price is: $19.00.
45 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Speed kills ducks and geese. Now it kills even cleaner with redesigned Federal Speed-Shok. Its Catalyst lead-free primer and fast-burning powder dramatically reduce residue, while its optimized velocities knock birds out of the sky.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on FEDERAL 12GA 3″ 1-1/4OZ BB 25 RD/BX 10 BX/CS by Federal Ammunition? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Katy
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 604544627657 |
|---|---|
| Manufacturer | Federal Ammunition |
| Manufacturer Part Number | WF142BB |
| Caliber/Gauge | 12 Gauge |
| Grains | BB |
| Length | 3" |
| Model | Speed-Shok |
| Product Type | Steel |
| Shipping Weight | 2.52 |
| Shot Size | BB |
| Shot Weight | 1 1/4 oz |
| Units per Box | 25 |
| Cost per Round | 0.76 |
Speed kills ducks and geese. Now it kills even cleaner with redesigned Federal Speed-Shok. Its Catalyst lead-free primer and fast-burning powder dramatically reduce residue, while its optimized velocities knock birds out of the sky.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on FEDERAL 12GA 3″ 1-1/4OZ BB 25 RD/BX 10 BX/CS by Federal Ammunition? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Katy
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 604544627657 |
|---|---|
| Manufacturer | Federal Ammunition |
| Manufacturer Part Number | WF142BB |
| Caliber/Gauge | 12 Gauge |
| Grains | BB |
| Length | 3" |
| Model | Speed-Shok |
| Product Type | Steel |
| Shipping Weight | 2.52 |
| Shot Size | BB |
| Shot Weight | 1 1/4 oz |
| Units per Box | 25 |
| Cost per Round | 0.76 |




