Online Only

WINCHESTER SUPER-X HEAVY BRASS GAME LOAD 410 2-1/2″ 7.5 25RD BX 250RD CASE
Original price was: $21.94.$20.84Current price is: $20.84.
Sale
FEDERAL 16GA 2-3/4″ 2-1/2DE 1OZ 6 25 RD/BX 10 BX/CS
Original price was: $17.12.$16.26Current price is: $16.26.
31 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Woods or fields. Fur or feathers. Federal Game-Shok Upland loads have you covered. They are carefully crafted and packed with features that provide reliable, effective performance on a variety of upland game.
Looking for the best prices on FEDERAL 16GA 2-3/4″ 2-1/2DE 1OZ 6 25 RD/BX 10 BX/CS by Federal Ammunition? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 029465050665 |
|---|---|
| Manufacturer | Federal Ammunition |
| Manufacturer Part Number | H1606 |
| Caliber/Gauge | 16GA |
| Grains | #6 |
| Length | 2.75" |
| Model | Game Load |
| Product Type | Shotshell |
| Shipping Weight | 2.225 |
| Shot Size | 6 |
| Shot Weight | 1 oz |
| Units per Box | 25 |
| Cost per Round | 0.65 |
Woods or fields. Fur or feathers. Federal Game-Shok Upland loads have you covered. They are carefully crafted and packed with features that provide reliable, effective performance on a variety of upland game.
Looking for the best prices on FEDERAL 16GA 2-3/4″ 2-1/2DE 1OZ 6 25 RD/BX 10 BX/CS by Federal Ammunition? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 029465050665 |
|---|---|
| Manufacturer | Federal Ammunition |
| Manufacturer Part Number | H1606 |
| Caliber/Gauge | 16GA |
| Grains | #6 |
| Length | 2.75" |
| Model | Game Load |
| Product Type | Shotshell |
| Shipping Weight | 2.225 |
| Shot Size | 6 |
| Shot Weight | 1 oz |
| Units per Box | 25 |
| Cost per Round | 0.65 |