Online Only

WINCHESTER SUPER X UPLAND 16 GA 2-3/4″ #7.5 HB 1-1/8 OZ 25 RD/BX 10 BX/CS
Original price was: $23.62.$22.44Current price is: $22.44.
Sale
FEDERAL 410GA 2-1/2″ MAX. 1/2OZ 7.5 25 RD/BX 10 BX/CS
Original price was: $18.04.$17.14Current price is: $17.14.
759 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Woods or fields. Fur or feathers. Federal Game-Shok Upland Hi-Brass loads have you covered. They are carefully crafted and packed with features that provide reliable, effective performance on a variety of upland game
Looking for the best prices on FEDERAL 410GA 2-1/2″ MAX. 1/2OZ 7.5 25 RD/BX 10 BX/CS by Federal Ammunition? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 029465008833 |
|---|---|
| Manufacturer | Federal Ammunition |
| Manufacturer Part Number | H412 7.5 |
| Caliber/Gauge | .410 Bore |
| Grains | #7.5 |
| Length | 2.50" |
| Model | GameShok |
| Product Type | Shotshell |
| Shipping Weight | 1.15 |
| Shot Size | 7.5 |
| Shot Weight | 1/2 oz |
| Units per Box | 25 |
| Cost per Round | 0.69 |
Woods or fields. Fur or feathers. Federal Game-Shok Upland Hi-Brass loads have you covered. They are carefully crafted and packed with features that provide reliable, effective performance on a variety of upland game
Looking for the best prices on FEDERAL 410GA 2-1/2″ MAX. 1/2OZ 7.5 25 RD/BX 10 BX/CS by Federal Ammunition? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 029465008833 |
|---|---|
| Manufacturer | Federal Ammunition |
| Manufacturer Part Number | H412 7.5 |
| Caliber/Gauge | .410 Bore |
| Grains | #7.5 |
| Length | 2.50" |
| Model | GameShok |
| Product Type | Shotshell |
| Shipping Weight | 1.15 |
| Shot Size | 7.5 |
| Shot Weight | 1/2 oz |
| Units per Box | 25 |
| Cost per Round | 0.69 |