Online Only

SAVAGE 25LW VARMINTER-T 223 – 24″ ACU-TGR BLU/BRN LAM T-HOLE
Original price was: $954.00.$906.30Current price is: $906.30.
Sale
Fierce Firearms TWROG300WIN20GP Twisted Rogue 300 Win 20″ Tungsten Cerakote Fluted Threaded Barrel, Drilled & Tapped Steel Receiver, LR Negative Comb Phantom Camo Carbon Fiber Stock
Original price was: $1,750.00.$1,662.50Current price is: $1,662.50.
1 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The Fierce Twisted Rogue features 2-Lug action in Stainless Steel; 70 degree bolt throw; spiral fluted bolt; Armour Lube black coating; TriggerTech custom adjustable trigger; Carbon Fiber ROGUE stock; integral bi-pod rail (front access); QD flush cup mounts; LR negative comb design fluted, hand lapped, deep spiral, steel barrel w/Match grade stainless barrel liner. Includes NYX muzzle brake.
Looking for the best prices on Fierce Firearms TWROG300WIN20GP Twisted Rogue 300 Win 20″ Tungsten Cerakote Fluted Threaded Barrel, Drilled & Tapped Steel Receiver, LR Negative Comb Phantom Camo Carbon Fiber Stock by Fierce Firearms? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 853418403082 |
|---|---|
| Manufacturer | Fierce Firearms |
| Manufacturer Part Number | TWROG300WIN20GP |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .300 Winchester Magnum |
| Capacity | 3 + 1 |
| ATF Type | RIFLE |
| Package Width | 8.0 |
| Package Height | 3.25 |
| Number of Magazines | Hinged Floor Plate |
| Shipping Weight | 8.25 |
| Product Type | Rifle |
The Fierce Twisted Rogue features 2-Lug action in Stainless Steel; 70 degree bolt throw; spiral fluted bolt; Armour Lube black coating; TriggerTech custom adjustable trigger; Carbon Fiber ROGUE stock; integral bi-pod rail (front access); QD flush cup mounts; LR negative comb design fluted, hand lapped, deep spiral, steel barrel w/Match grade stainless barrel liner. Includes NYX muzzle brake.
Looking for the best prices on Fierce Firearms TWROG300WIN20GP Twisted Rogue 300 Win 20″ Tungsten Cerakote Fluted Threaded Barrel, Drilled & Tapped Steel Receiver, LR Negative Comb Phantom Camo Carbon Fiber Stock by Fierce Firearms? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 853418403082 |
|---|---|
| Manufacturer | Fierce Firearms |
| Manufacturer Part Number | TWROG300WIN20GP |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .300 Winchester Magnum |
| Capacity | 3 + 1 |
| ATF Type | RIFLE |
| Package Width | 8.0 |
| Package Height | 3.25 |
| Number of Magazines | Hinged Floor Plate |
| Shipping Weight | 8.25 |
| Product Type | Rifle |