Online Only

Savage Stance XR MC9MS Handgun 9mm Luger 10(1)&13(1)rd Magazines 3.2″ Barrel Gray Manual Safety w/CTS-500 Red Dot
Original price was: $654.11.$621.40Current price is: $621.40.
Sale
GLFA 19 STRIKER 9MM 4″ 15 SHOT – BLACK SLIDE BULL SHARK FRAME
Original price was: $414.32.$393.60Current price is: $393.60.
9 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| Dimension | 2.85 X 6.95 X 12.65 | |
| Height | 2.8500 | |
| Width | 6.9500 | |
| Length | 12.6500 | |
| OPTIC FOOTPRINT | RMR/SRO STANDARD | |
| CALIBER | 9MM LUGER | |
| TYPE ACTION FUNCTION | SEMI-AUTO | |
| GRIP MATERIAL | POLYMER | |
| FINISH | COLORED | |
| FRAME MATERIAL | POLYMER | |
| BARREL LENGTH IN INCHES | 4.0000 | |
| MAGAZINE CAPACITY | 15.0000 | |
| NUMBER OF MAGAZINES INCLUDED | 2.0000 | |
| AMBIDEXTROUS SAFETY | N | |
| DRILLED AND TAPPED | N | |
| TYPE OF SIGHTS | FIXED | |
| FRAME COLOR | GREY | |
| SLIDE COLOR | BLACK | |
| WEIGHT IN OUNCES | 20.0000 | |
| OTHER FEATURES: | RMR OPTICS CUT, | |
| SERRATED SLIDE, | ||
| PICATINNY FRAME RAIL, | ||
| BULL SHARK GREY CREAKOTE | ||
| FINISH ON FRAME | ||
| MADE IN THE USA | ||
| NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA | ||
| NO DIRECT SHIP TO NEW JERSEY | ||
| NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND | ||
| NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON | ||
Looking for the best prices on GLFA 19 STRIKER 9MM 4″ 15 SHOT – BLACK SLIDE BULL SHARK FRAME by Great Lakes? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 638457790610 |
|---|---|
| Manufacturer | Great Lakes |
| Manufacturer Part Number | GL19SRK |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Length | 12.6500 |
| Number of Magazines | 2 |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (NJ) | NO DIRECT SHIP TO NEW JERSEY |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| Dimension | 2.85 X 6.95 X 12.65 | |
| Height | 2.8500 | |
| Width | 6.9500 | |
| Length | 12.6500 | |
| OPTIC FOOTPRINT | RMR/SRO STANDARD | |
| CALIBER | 9MM LUGER | |
| TYPE ACTION FUNCTION | SEMI-AUTO | |
| GRIP MATERIAL | POLYMER | |
| FINISH | COLORED | |
| FRAME MATERIAL | POLYMER | |
| BARREL LENGTH IN INCHES | 4.0000 | |
| MAGAZINE CAPACITY | 15.0000 | |
| NUMBER OF MAGAZINES INCLUDED | 2.0000 | |
| AMBIDEXTROUS SAFETY | N | |
| DRILLED AND TAPPED | N | |
| TYPE OF SIGHTS | FIXED | |
| FRAME COLOR | GREY | |
| SLIDE COLOR | BLACK | |
| WEIGHT IN OUNCES | 20.0000 | |
| OTHER FEATURES: | RMR OPTICS CUT, | |
| SERRATED SLIDE, | ||
| PICATINNY FRAME RAIL, | ||
| BULL SHARK GREY CREAKOTE | ||
| FINISH ON FRAME | ||
| MADE IN THE USA | ||
| NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA | ||
| NO DIRECT SHIP TO NEW JERSEY | ||
| NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND | ||
| NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON | ||
Looking for the best prices on GLFA 19 STRIKER 9MM 4″ 15 SHOT – BLACK SLIDE BULL SHARK FRAME by Great Lakes? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 638457790610 |
|---|---|
| Manufacturer | Great Lakes |
| Manufacturer Part Number | GL19SRK |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Length | 12.6500 |
| Number of Magazines | 2 |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (NJ) | NO DIRECT SHIP TO NEW JERSEY |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |