Online Only
Global Ordnance LLC 197892004862 Monolith 15P 5.56x45mm NATO 30+1 12.50″ Black Mono Barrel, M-LOK Handguard, Black Aluminum Picatinny Rail Receiver, SB Tactical Brace, B5 P-Grip 23 Grip
Global Ordnance LLC 197892004862 Monolith 15P 5.56x45mm NATO 30+1 12.50″ Black Mono Barrel, M-LOK Handguard, Black Aluminum Picatinny Rail Receiver, SB Tactical Brace, B5 P-Grip 23 Grip
$1,281.25
5 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Global Ordnance Monolith Pistol 5.56 NATO with a 12.50″ barrel, 1:7′ twist, KeyMod handguard, Picatinny rail.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Global Ordnance LLC 197892004862 Monolith 15P 5.56x45mm NATO 30+1 12.50″ Black Mono Barrel, M-LOK Handguard, Black Aluminum Picatinny Rail Receiver, SB Tactical Brace, B5 P-Grip 23 Grip by Global Ordnance? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Katy
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 197892004862 |
|---|---|
| Manufacturer | Global Ordnance |
| Manufacturer Part Number | 197892004862 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 12.50" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Capacity | 30 + 1 |
| Rate of Twist | 1:7" |
| Safety | Ambidextrous Safety Lever |
| Shipping Weight | 6.3 |
Global Ordnance Monolith Pistol 5.56 NATO with a 12.50″ barrel, 1:7′ twist, KeyMod handguard, Picatinny rail.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Global Ordnance LLC 197892004862 Monolith 15P 5.56x45mm NATO 30+1 12.50″ Black Mono Barrel, M-LOK Handguard, Black Aluminum Picatinny Rail Receiver, SB Tactical Brace, B5 P-Grip 23 Grip by Global Ordnance? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Katy
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 197892004862 |
|---|---|
| Manufacturer | Global Ordnance |
| Manufacturer Part Number | 197892004862 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 12.50" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Capacity | 30 + 1 |
| Rate of Twist | 1:7" |
| Safety | Ambidextrous Safety Lever |
| Shipping Weight | 6.3 |





