Online Only

S&W 1854 LARGE LOOP 357 MAG – 19.25″ BLUED WALNUT STOCK
Original price was: $1,314.79.$1,249.05Current price is: $1,249.05.
Sale
Heritage 92 Lever Action Rifle .44 Mag 12rd Capacity 24″ Polished Black Octagon Barrel Wood Stock
Original price was: $762.49.$724.37Current price is: $724.37.
5 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Features:
Looking for the best prices on Heritage 92 Lever Action Rifle .44 Mag 12rd Capacity 24″ Polished Black Octagon Barrel Wood Stock by Heritage Arms? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 727962709610 |
|---|---|
| Manufacturer | Heritage Arms |
| Manufacturer Part Number | H9204424F1 |
| Action | Lever Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Black Polished |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | .44 Magnum |
| Capacity | 12 |
| Length | 33.2 |
| Model | R92 |
| Package Height | 2.3 |
| Package Width | 6.5 |
| Product Type | Lever Action |
| Rate of Twist | 1:24" RH |
| Safety | Thumb |
| Shipping Weight | 8.7 |
| Sights | Adj Drift Front/Adj Buckhorn Rear |
| Sights Type | Adjustable Sights |
Features:
Looking for the best prices on Heritage 92 Lever Action Rifle .44 Mag 12rd Capacity 24″ Polished Black Octagon Barrel Wood Stock by Heritage Arms? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 727962709610 |
|---|---|
| Manufacturer | Heritage Arms |
| Manufacturer Part Number | H9204424F1 |
| Action | Lever Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Black Polished |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | .44 Magnum |
| Capacity | 12 |
| Length | 33.2 |
| Model | R92 |
| Package Height | 2.3 |
| Package Width | 6.5 |
| Product Type | Lever Action |
| Rate of Twist | 1:24" RH |
| Safety | Thumb |
| Shipping Weight | 8.7 |
| Sights | Adj Drift Front/Adj Buckhorn Rear |
| Sights Type | Adjustable Sights |