Online Only

SAVAGE ARMS STANCE XR MC9 NS 9MM GRY
Original price was: $337.49.$320.62Current price is: $320.62.
Sale
HK CC9 9MM 3.32″ OE VORTEX – DEFENDER CCW 1-10 1-12 BLACK
Original price was: $902.50.$857.38Current price is: $857.38.
42 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| Dimension | 3.25 X 8.45 X 11.35 | |
| Height | 3.2500 | |
| Width | 8.4500 | |
| Length | 11.3500 | |
| OPTIC FOOTPRINT | PROPRIETARY SLIDE CUT | |
| CALIBER | 9MM LUGER | |
| TYPE ACTION FUNCTION | SEMI-AUTO | |
| GRIP MATERIAL | POLYMER | |
| FINISH | COLORED | |
| FRAME MATERIAL | POLYMER | |
| BARREL LENGTH IN INCHES | 3.3200 | |
| MAGAZINE CAPACITY | 12.0000 | |
| NUMBER OF MAGAZINES INCLUDED | 2.0000 | |
| AMBIDEXTROUS SAFETY | N | |
| DRILLED AND TAPPED | N | |
| TYPE OF SIGHTS | FIXED | |
| FRAME COLOR | BLACK | |
| SLIDE COLOR | BLACK | |
| WEIGHT IN OUNCES | 18.4000 | |
| OTHER FEATURES: | MICRO COMPACT | |
| NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND | ||
| NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON | ||
Looking for the best prices on HK CC9 9MM 3.32″ OE VORTEX – DEFENDER CCW 1-10 1-12 BLACK by Heckler & Koch / H&K? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 642230273801 |
|---|---|
| Manufacturer | Heckler & Koch / H&K |
| Manufacturer Part Number | 81001354 |
| Action | Striker Fired |
| Barrel Length | 3.32" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Model | CC9 |
| Product Type | Striker Fired |
| Safety | Firing Pin/Trigger Block |
| Shipping Weight | 3.2 |
| Sights | Adjustable Sights |
| Slide Description | Serrated w/Optic |
| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| Dimension | 3.25 X 8.45 X 11.35 | |
| Height | 3.2500 | |
| Width | 8.4500 | |
| Length | 11.3500 | |
| OPTIC FOOTPRINT | PROPRIETARY SLIDE CUT | |
| CALIBER | 9MM LUGER | |
| TYPE ACTION FUNCTION | SEMI-AUTO | |
| GRIP MATERIAL | POLYMER | |
| FINISH | COLORED | |
| FRAME MATERIAL | POLYMER | |
| BARREL LENGTH IN INCHES | 3.3200 | |
| MAGAZINE CAPACITY | 12.0000 | |
| NUMBER OF MAGAZINES INCLUDED | 2.0000 | |
| AMBIDEXTROUS SAFETY | N | |
| DRILLED AND TAPPED | N | |
| TYPE OF SIGHTS | FIXED | |
| FRAME COLOR | BLACK | |
| SLIDE COLOR | BLACK | |
| WEIGHT IN OUNCES | 18.4000 | |
| OTHER FEATURES: | MICRO COMPACT | |
| NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND | ||
| NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON | ||
Looking for the best prices on HK CC9 9MM 3.32″ OE VORTEX – DEFENDER CCW 1-10 1-12 BLACK by Heckler & Koch / H&K? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 642230273801 |
|---|---|
| Manufacturer | Heckler & Koch / H&K |
| Manufacturer Part Number | 81001354 |
| Action | Striker Fired |
| Barrel Length | 3.32" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Model | CC9 |
| Product Type | Striker Fired |
| Safety | Firing Pin/Trigger Block |
| Shipping Weight | 3.2 |
| Sights | Adjustable Sights |
| Slide Description | Serrated w/Optic |