Online Only

SAVAGE ARMS STANCE XR MC9MS NS 9MM GRY
Original price was: $564.49.$536.27Current price is: $536.27.
Sale
Kahr Arms CT9093 CT9 9mm Luger 8+1, 4″ Stainless Steel Barrel, Matte Serrated Stainless Steel Slide, Black Polymer Frame, Black Textured Polymer Grip, No Safety, Right Hand
Original price was: $366.00.$347.70Current price is: $347.70.
100 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The Kahr Arms CT9 is a 9mm handgun with 4″ barrel, black polymer frame, matte stainless steel slide, and comes in a cardboard box with one magazine.
Looking for the best prices on Kahr Arms CT9093 CT9 9mm Luger 8+1, 4″ Stainless Steel Barrel, Matte Serrated Stainless Steel Slide, Black Polymer Frame, Black Textured Polymer Grip, No Safety, Right Hand by Kahr Arms? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 602686087315 |
|---|---|
| Manufacturer | Kahr Arms |
| Manufacturer Part Number | CT9093 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 8 + 1 |
| Length | 6.6 |
| Number of Magazines | 1 8 rd. |
| Package Height | 5.3 |
| Package Width | 9.25 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 1.95 |
| Sights | White Bar-dot Combat Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Serrated |
The Kahr Arms CT9 is a 9mm handgun with 4″ barrel, black polymer frame, matte stainless steel slide, and comes in a cardboard box with one magazine.
Looking for the best prices on Kahr Arms CT9093 CT9 9mm Luger 8+1, 4″ Stainless Steel Barrel, Matte Serrated Stainless Steel Slide, Black Polymer Frame, Black Textured Polymer Grip, No Safety, Right Hand by Kahr Arms? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 602686087315 |
|---|---|
| Manufacturer | Kahr Arms |
| Manufacturer Part Number | CT9093 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 8 + 1 |
| Length | 6.6 |
| Number of Magazines | 1 8 rd. |
| Package Height | 5.3 |
| Package Width | 9.25 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 1.95 |
| Sights | White Bar-dot Combat Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Serrated |