Online Only

SAVAGE A22 22WMR HVY BBL 22″ – ACCU TGR BLU/GRY LAM T-HOLE
Original price was: $738.69.$701.76Current price is: $701.76.
Sale
Kriss USA KV22CAP00 Vector CRB Gen2 Full Size 22 LR 10+1 16″ Black Chrome Moly Barrel Alpine Cerakote Aluminum Receiver Apline White 6 Position Stock Right Hand
Original price was: $852.59.$809.96Current price is: $809.96.
3 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The KRISS Vector 22 CRB is a dedicated, semi-automatic, rimfire sporting rifle that incorporates the iconic aesthetics and ergonomics of the KRISS Vector carbine design with the modern modularity of a free floating M-LOK hand guard. The Vector 22 is a one of a kind firearm engineered to fire the .22LR cartridge, and designed for rimfire competition, training, and small game hunting.
Looking for the best prices on Kriss USA KV22CAP00 Vector CRB Gen2 Full Size 22 LR 10+1 16″ Black Chrome Moly Barrel Alpine Cerakote Aluminum Receiver Apline White 6 Position Stock Right Hand by Kriss TDI? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 811607032727 |
|---|---|
| Manufacturer | Kriss TDI |
| Manufacturer Part Number | KV22CAP00 |
| Safety | Ambidextrous Safety Lever |
| Sights | Flip Up Front & Rear |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Capacity | 10 + 1 |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Barrel Length | 16" |
| Action | Semi-Auto |
| Model | VECTOR CRB |
| ATF Type | RIFLE |
| Length | 42.6 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 10.8 |
| Shipping Weight | 13.22 |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Product Type | Rifle |
The KRISS Vector 22 CRB is a dedicated, semi-automatic, rimfire sporting rifle that incorporates the iconic aesthetics and ergonomics of the KRISS Vector carbine design with the modern modularity of a free floating M-LOK hand guard. The Vector 22 is a one of a kind firearm engineered to fire the .22LR cartridge, and designed for rimfire competition, training, and small game hunting.
Looking for the best prices on Kriss USA KV22CAP00 Vector CRB Gen2 Full Size 22 LR 10+1 16″ Black Chrome Moly Barrel Alpine Cerakote Aluminum Receiver Apline White 6 Position Stock Right Hand by Kriss TDI? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 811607032727 |
|---|---|
| Manufacturer | Kriss TDI |
| Manufacturer Part Number | KV22CAP00 |
| Safety | Ambidextrous Safety Lever |
| Sights | Flip Up Front & Rear |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Capacity | 10 + 1 |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Barrel Length | 16" |
| Action | Semi-Auto |
| Model | VECTOR CRB |
| ATF Type | RIFLE |
| Length | 42.6 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 10.8 |
| Shipping Weight | 13.22 |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Product Type | Rifle |