Online Only
KRISS USA VECTOR SBR 9MM 5.5″ DELTA 40+1
KRISS USA VECTOR SBR 9MM 5.5″ DELTA 40+1
Original price was: $1,871.99.$1,778.39Current price is: $1,778.39.
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 810172121263 |
|---|---|
| Manufacturer | Kriss TDI |
| Manufacturer Part Number | KV90-3SWD00 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Short Barrel Rifle |
| Barrel Length | 5.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 40 + 1 |
| Model | VECTOR SBR |
| Number of Magazines | 1 40 rd. |
| Product Type | NFA – Short Barrel Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 1.0 |
| Sights | Low Profile Flip Up Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| UPC | 810172121263 |
|---|---|
| Manufacturer | Kriss TDI |
| Manufacturer Part Number | KV90-3SWD00 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Short Barrel Rifle |
| Barrel Length | 5.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 40 + 1 |
| Model | VECTOR SBR |
| Number of Magazines | 1 40 rd. |
| Product Type | NFA – Short Barrel Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 1.0 |
| Sights | Low Profile Flip Up Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |





