Online Only

Winchester Ammo Q4255 USA 32ACP 71gr Full Metal Jacket 50 Per Box/10 Case
Original price was: $27.96.$26.56Current price is: $26.56.
Sale
MAGTECH 9MM LUGER 115GR – FMJ-RN 50RD 20BX/CS
Original price was: $13.82.$13.13Current price is: $13.13.
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
FEATURES
-.9MM Luger
-115 grain
-FMJ
-Factory brass casing
-Muzzle Velocity: 1135 fps
-Suggested Use: Target & Match, Range, Plinking
-Bullet Features: Accurate, Positive Functioning, No Barrel Leading, No Expansion
| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| Dimension | 1.30 X 2.15 X 4.25 | |
| Height | 1.3000 | |
| Width | 2.1500 | |
| Length | 4.2500 | |
| CALIBER | 9MM LUGER (9X19,9MM PARABELUM) | |
| BULLET TYPE | FULL METAL JACKETED | |
| BULLET WEIGHT IN GRAINS | 115 GRAINS | |
| CARTRIDGES PER BOX | 50.0000 | |
| BOXES PER CASE | 20.0000 | |
| RELOADABLE | Y | |
Looking for the best prices on MAGTECH 9MM LUGER 115GR – FMJ-RN 50RD 20BX/CS by Magtech Ammunition? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 754908114016 |
|---|---|
| Manufacturer | Magtech Ammunition |
| Manufacturer Part Number | 9A |
| Bullet Weight (Grains) | 115 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Case Material | Brass |
| Grains | 115 gr |
| Length | 4.2500 |
| Model | Sport Shooting |
| Product Type | Full Metal Jacket |
| Shipping Weight | 1.45 |
| Units per Box | 50 |
| Cost per Round | 0.26 |
FEATURES
-.9MM Luger
-115 grain
-FMJ
-Factory brass casing
-Muzzle Velocity: 1135 fps
-Suggested Use: Target & Match, Range, Plinking
-Bullet Features: Accurate, Positive Functioning, No Barrel Leading, No Expansion
| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| Dimension | 1.30 X 2.15 X 4.25 | |
| Height | 1.3000 | |
| Width | 2.1500 | |
| Length | 4.2500 | |
| CALIBER | 9MM LUGER (9X19,9MM PARABELUM) | |
| BULLET TYPE | FULL METAL JACKETED | |
| BULLET WEIGHT IN GRAINS | 115 GRAINS | |
| CARTRIDGES PER BOX | 50.0000 | |
| BOXES PER CASE | 20.0000 | |
| RELOADABLE | Y | |
Looking for the best prices on MAGTECH 9MM LUGER 115GR – FMJ-RN 50RD 20BX/CS by Magtech Ammunition? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 754908114016 |
|---|---|
| Manufacturer | Magtech Ammunition |
| Manufacturer Part Number | 9A |
| Bullet Weight (Grains) | 115 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Case Material | Brass |
| Grains | 115 gr |
| Length | 4.2500 |
| Model | Sport Shooting |
| Product Type | Full Metal Jacket |
| Shipping Weight | 1.45 |
| Units per Box | 50 |
| Cost per Round | 0.26 |