Online Only

SAVAGE ARMS STANCE XR MC9 NS 9MM GRY
Original price was: $337.49.$320.62Current price is: $320.62.
Sale
MR920P ELITE 9MM BLK/BLK
Original price was: $1,169.00.$1,110.55Current price is: $1,110.55.
2 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
SHADOW MR920P ELITE 9MM BLK/BLK
Looking for the best prices on MR920P ELITE 9MM BLK/BLK by Shadow Systems? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 810120314570 |
|---|---|
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer Part Number | SS-1212 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.25" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 |
| Length | 13.4000 |
| Model | MR920P |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 8.9 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 3.05 |
| Sights | FS: Green Tritium RS:Black |
| Sights Type | TRITIUM |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated/Window Cut |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
SHADOW MR920P ELITE 9MM BLK/BLK
Looking for the best prices on MR920P ELITE 9MM BLK/BLK by Shadow Systems? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 810120314570 |
|---|---|
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer Part Number | SS-1212 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.25" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 |
| Length | 13.4000 |
| Model | MR920P |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 8.9 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 3.05 |
| Sights | FS: Green Tritium RS:Black |
| Sights Type | TRITIUM |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated/Window Cut |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |