Online Only

SAVAGE ARMS STANCE XR MC9 NS 9MM GRY
Original price was: $337.49.$320.62Current price is: $320.62.
Sale
PR-57 5.7×28 Pistol
Original price was: $404.74.$384.50Current price is: $384.50.
128 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
PR-57 5.7×28 Pistol Black 4.64″ Barrel 20+1 no mag storage 2 Stripper clips provided Optic ready
Looking for the best prices on PR-57 5.7×28 Pistol by KelTec? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 640832010220 |
|---|---|
| Manufacturer | KelTec |
| Manufacturer Part Number | PR57BLK |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 4.64" |
| Caliber/Gauge | 5.7 x 28 mm |
| Capacity | 20 + 1 |
| Length | 10.7500 |
| Model | PR-5.7 |
| Number of Magazines | 2 10 rd. Stripper Clip |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1:7" |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 2.1 |
| Sights | Fixed Rear, Fiber optic front |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
PR-57 5.7×28 Pistol Black 4.64″ Barrel 20+1 no mag storage 2 Stripper clips provided Optic ready
Looking for the best prices on PR-57 5.7×28 Pistol by KelTec? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 640832010220 |
|---|---|
| Manufacturer | KelTec |
| Manufacturer Part Number | PR57BLK |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 4.64" |
| Caliber/Gauge | 5.7 x 28 mm |
| Capacity | 20 + 1 |
| Length | 10.7500 |
| Model | PR-5.7 |
| Number of Magazines | 2 10 rd. Stripper Clip |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1:7" |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 2.1 |
| Sights | Fixed Rear, Fiber optic front |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |