Online Only

Savage Arms 110 Magpul Scout Rifle 400 Legend 10rd Magazine 16.5″ 5/8×24 Threaded Barrel Black
Original price was: $931.20.$884.64Current price is: $884.64.
Sale
PTR 114 A3SK PTR 114 308 Win,7.62x51mm NATO 16″ 20+1 Black Steel Rec Black Polymer Grip with Scope Mount
Original price was: $1,499.00.$1,424.05Current price is: $1,424.05.
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
A3SK Model, 16″ barrel with a slim black handguard and stock with a welded scope mount.
Looking for the best prices on PTR 114 A3SK PTR 114 308 Win,7.62x51mm NATO 16″ 20+1 Black Steel Rec Black Polymer Grip with Scope Mount by PTR? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 897903003418 |
|---|---|
| Manufacturer | PTR |
| Manufacturer Part Number | PTR114 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | .308 / 7.62 NATO |
| Capacity | 20 |
| Model | PTR-91 A3SK |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Sights | Iron |
A3SK Model, 16″ barrel with a slim black handguard and stock with a welded scope mount.
Looking for the best prices on PTR 114 A3SK PTR 114 308 Win,7.62x51mm NATO 16″ 20+1 Black Steel Rec Black Polymer Grip with Scope Mount by PTR? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 897903003418 |
|---|---|
| Manufacturer | PTR |
| Manufacturer Part Number | PTR114 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | .308 / 7.62 NATO |
| Capacity | 20 |
| Model | PTR-91 A3SK |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Sights | Iron |