Online Only

Savage Stance XR MC9MS Handgun 9mm Luger 10(1)&13(1)rd Magazines 3.2″ Barrel Black Manual Safety w/CTS-500 Red Dot
Original price was: $612.49.$581.87Current price is: $581.87.
Sale
RUGER-57 PRO 5.7X28 BK 5″ 20+1
Original price was: $462.50.$439.38Current price is: $439.38.
100 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 736676164035 |
|---|---|
| Manufacturer | Ruger / Sturm, Ruger & Co. |
| Manufacturer Part Number | 16403 |
| Action | Double Action Only |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.94" |
| Caliber/Gauge | 5.7 x 28 mm |
| Capacity | 20 + 1 |
| Length | 14.00 |
| Model | 5.7 |
| Number of Magazines | 2 20 rd. Steel Magazines |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 11.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-9 |
| Safety | Internal Trigger Safety |
| Shipping Weight | 3.65 |
| Sights | FS: Fiber Optic/RS: Adjustable |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Units per Box | 1 |
| Magazine Included | 2 x 20-Round |
| UPC | 736676164035 |
|---|---|
| Manufacturer | Ruger / Sturm, Ruger & Co. |
| Manufacturer Part Number | 16403 |
| Action | Double Action Only |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.94" |
| Caliber/Gauge | 5.7 x 28 mm |
| Capacity | 20 + 1 |
| Length | 14.00 |
| Model | 5.7 |
| Number of Magazines | 2 20 rd. Steel Magazines |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 11.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-9 |
| Safety | Internal Trigger Safety |
| Shipping Weight | 3.65 |
| Sights | FS: Fiber Optic/RS: Adjustable |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Units per Box | 1 |
| Magazine Included | 2 x 20-Round |