Online Only

Savage Stance XR MC9MS Handgun 9mm Luger 10(1)&13(1)rd Magazines 3.2″ Barrel Gray Manual Safety w/CTS-500 Red Dot
Original price was: $654.11.$621.40Current price is: $621.40.
Sale
SAR FIREARMS SAR9 CMPT GEN3 9MM PLT 4″ 15+1
Original price was: $519.99.$493.99Current price is: $493.99.
14 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 810075873719 |
|---|---|
| Manufacturer | SAR Arms |
| Manufacturer Part Number | SAR9CG3PT |
| Action | Striker Fired |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Safety | Trigger |
| Slide Description | Optic Ready/Ported/Serrated |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Sights Type | Night Sights |
| Sights | Tritium Night Sights |
| Shipping Weight | 3.85 |
| Package Width | 9.6 |
| Package Height | 2.5 |
| Number of Magazines | 2 15 rd. |
| Length | 6.7 |
| ATF Type | Pistol |
| UPC | 810075873719 |
|---|---|
| Manufacturer | SAR Arms |
| Manufacturer Part Number | SAR9CG3PT |
| Action | Striker Fired |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Safety | Trigger |
| Slide Description | Optic Ready/Ported/Serrated |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Sights Type | Night Sights |
| Sights | Tritium Night Sights |
| Shipping Weight | 3.85 |
| Package Width | 9.6 |
| Package Height | 2.5 |
| Number of Magazines | 2 15 rd. |
| Length | 6.7 |
| ATF Type | Pistol |