Online Only

SAVAGE ARMS STANCE XR MC9 NS 9MM FDE
Original price was: $499.99.$474.99Current price is: $474.99.
Sale
SAR FIREARMS SAR9 SC 9MM BLK 3.3″ 12+1
Original price was: $419.99.$398.99Current price is: $398.99.
7 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 810075873115 |
|---|---|
| Manufacturer | SAR Arms |
| Manufacturer Part Number | SAR9SCBL |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.3" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 12 + 1 |
| Length | 6.7 |
| Number of Magazines | 2 12 rd. |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.6 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Shipping Weight | 3.5 |
| Sights | Tritium Night Sights |
| Sights Type | Night Sights |
| Safety | Trigger |
| Slide Description | Optic Ready/Ported/Serrated |
| UPC | 810075873115 |
|---|---|
| Manufacturer | SAR Arms |
| Manufacturer Part Number | SAR9SCBL |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.3" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 12 + 1 |
| Length | 6.7 |
| Number of Magazines | 2 12 rd. |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.6 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Shipping Weight | 3.5 |
| Sights | Tritium Night Sights |
| Sights Type | Night Sights |
| Safety | Trigger |
| Slide Description | Optic Ready/Ported/Serrated |