Online Only

Savage Arms 67064 Stance XR 9mm 13+1 3.20″ Natural Black Nitride Ported Stainless Steel Slide FDE Glass Filled Nylon Grip Ambidextrous
Original price was: $437.49.$415.62Current price is: $415.62.
Sale
SAR FIREARMS SAR9 SC GEN2 9MM PLT 3.3″ 15+1
Original price was: $489.99.$465.49Current price is: $465.49.
1 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 810075873610 |
|---|---|
| Manufacturer | SAR Arms |
| Manufacturer Part Number | SAR9SCG2PT |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.3" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Length | 6.7 |
| Number of Magazines | 2 (1) 12 rd. & (1) 15 rd. |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.6 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Shipping Weight | 3.22 |
| Sights | Tritium Night Sights |
| Sights Type | Night Sights |
| Safety | Trigger |
| Slide Description | Optic Ready/Ported/Serrated |
| UPC | 810075873610 |
|---|---|
| Manufacturer | SAR Arms |
| Manufacturer Part Number | SAR9SCG2PT |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.3" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Length | 6.7 |
| Number of Magazines | 2 (1) 12 rd. & (1) 15 rd. |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.6 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Shipping Weight | 3.22 |
| Sights | Tritium Night Sights |
| Sights Type | Night Sights |
| Safety | Trigger |
| Slide Description | Optic Ready/Ported/Serrated |