Online Only

Savage Stance XR MC9 Handgun 9mm Luger 10(1)&13(1)rd Magazines 3.2″ Barrel Gray No Safety
Original price was: $491.74.$467.15Current price is: $467.15.
Sale
SAR FIREARMS SAR9 SPORT GEN3 9MM ODG 5.2″
Original price was: $559.99.$531.99Current price is: $531.99.
5 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 810075873894 |
|---|---|
| Manufacturer | SAR Arms |
| Manufacturer Part Number | SAR9SPTG3OD |
| Barrel Length | 5.2" |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 19 + 1 |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.7 |
| Shipping Weight | 4.1 |
| Sights | Tritium Night Sights |
| Sights Type | Night Sights |
| Length | 6.7 |
| Number of Magazines | 2 (1)17 rd. & (1) 19 rd. |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| UPC | 810075873894 |
|---|---|
| Manufacturer | SAR Arms |
| Manufacturer Part Number | SAR9SPTG3OD |
| Barrel Length | 5.2" |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 19 + 1 |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.7 |
| Shipping Weight | 4.1 |
| Sights | Tritium Night Sights |
| Sights Type | Night Sights |
| Length | 6.7 |
| Number of Magazines | 2 (1)17 rd. & (1) 19 rd. |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |