Online Only

SAVAGE ARMS STANCE XR MC9MS 9MM GRY 13+1
Original price was: $491.74.$467.15Current price is: $467.15.
Sale
SAR9 9MM 4.4 inch barrel 17 Round Black with Manual Safety
Original price was: $429.99.$408.49Current price is: $408.49.
1 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 858763007121 |
|---|---|
| Manufacturer | SAR Arms |
| Manufacturer Part Number | SAR SAR9BL |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 4.4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 |
| Number of Magazines | 1.0 |
| Product Type | Striker Fired |
| Safety | Ambidextrous |
| Sights | 3 Dot |
| Sights Type | 3-Dot |
| Slide Description | Serrated Black Steel |
| Units per Box | 1 |
| UPC | 858763007121 |
|---|---|
| Manufacturer | SAR Arms |
| Manufacturer Part Number | SAR SAR9BL |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 4.4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 |
| Number of Magazines | 1.0 |
| Product Type | Striker Fired |
| Safety | Ambidextrous |
| Sights | 3 Dot |
| Sights Type | 3-Dot |
| Slide Description | Serrated Black Steel |
| Units per Box | 1 |