Online Only

BERGARA BARRELED ACTION 22-250 #5.5 SS
Original price was: $1,249.99.$1,187.49Current price is: $1,187.49.
Sale
Savage Arms 57313 110 Apex Hunter XP 30-06 Springfield 4+1 22″, Matte Black Metal, Synthetic Stock, Vortex Crossfire II 3-9x40mm Scope
Original price was: $727.50.$691.13Current price is: $691.13.
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 011356573131 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 57313 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | .30-06 Springfield |
| Capacity | 4 + 1 |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Thumb |
| UPC | 011356573131 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 57313 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | .30-06 Springfield |
| Capacity | 4 + 1 |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Thumb |