Online Only

SAVAGE 25LW VARMINTER-T 223 – 24″ ACU-TGR BLU/BRN LAM T-HOLE
Original price was: $954.00.$906.30Current price is: $906.30.
Sale
SAVAGE ARMS AXIS 2 7MM08 BL/FDE PKG LH
Original price was: $449.99.$427.49Current price is: $427.49.
2 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 011356321978 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 32197 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 7mm-08 REMINGTON |
| Capacity | 4 + 1 |
| Rate of Twist | 1:9.5" |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Length | 48.7000 |
| Number of Magazines | 1 4 rd. Detachable Box |
| Package Height | 3.4 |
| Package Width | 8.3 |
| Product Type | Rifle |
| Shipping Weight | 10.0 |
| Sights | No |
| UPC | 011356321978 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 32197 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 7mm-08 REMINGTON |
| Capacity | 4 + 1 |
| Rate of Twist | 1:9.5" |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Length | 48.7000 |
| Number of Magazines | 1 4 rd. Detachable Box |
| Package Height | 3.4 |
| Package Width | 8.3 |
| Product Type | Rifle |
| Shipping Weight | 10.0 |
| Sights | No |