Online Only

SAVAGE 334 308WIN 20″ MATTE – BLACK/WALNUT STOCK
Original price was: $574.41.$545.69Current price is: $545.69.
Sale
Savage Arms Axis 2 Compact Rifle .350 Legend 4rd Magazine 18″ Barrel FDE
Original price was: $424.99.$403.74Current price is: $403.74.
1 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The redesigned AXIS 2 offers hunters even better out-of-the-box performance at the same affordable price. In addition to a new look with improved ergonomics the AXIS 2 is loaded with features that deliver tack-driving accuracy on every shot including the user-adjustable AccuTrigger and thread-in headspacing. Look for the AXIS 2 in OD Green Gray and FDE plus a wide variety of full-size left-hand and compact models along with a complete spectrum of popular hunting calibers. The updated bolt handle with a sleek ergonomic design delivers on functionality. This bolt handle will help to enhance user control and comfort during operation especially in adverse conditions like rain or cold weather.
Looking for the best prices on Savage Arms Axis 2 Compact Rifle .350 Legend 4rd Magazine 18″ Barrel FDE by Savage? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 011356321176 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 32117 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 18" |
| Caliber/Gauge | .350 Legend |
| Capacity | 4 + 1 |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Shipping Weight | 7.6 |
| ATF Type | RIFLE |
| Length | 39.5'' |
| Magazine Included | 1 x 4-Round |
| Model | Axis 2 Compact GEN II |
| Number of Magazines | 1 4 rd. Detachable Box |
| Package Height | 3.4 |
| Package Width | 8.4 |
| Product Type | Rifle |
The redesigned AXIS 2 offers hunters even better out-of-the-box performance at the same affordable price. In addition to a new look with improved ergonomics the AXIS 2 is loaded with features that deliver tack-driving accuracy on every shot including the user-adjustable AccuTrigger and thread-in headspacing. Look for the AXIS 2 in OD Green Gray and FDE plus a wide variety of full-size left-hand and compact models along with a complete spectrum of popular hunting calibers. The updated bolt handle with a sleek ergonomic design delivers on functionality. This bolt handle will help to enhance user control and comfort during operation especially in adverse conditions like rain or cold weather.
Looking for the best prices on Savage Arms Axis 2 Compact Rifle .350 Legend 4rd Magazine 18″ Barrel FDE by Savage? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 011356321176 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 32117 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 18" |
| Caliber/Gauge | .350 Legend |
| Capacity | 4 + 1 |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Shipping Weight | 7.6 |
| ATF Type | RIFLE |
| Length | 39.5'' |
| Magazine Included | 1 x 4-Round |
| Model | Axis 2 Compact GEN II |
| Number of Magazines | 1 4 rd. Detachable Box |
| Package Height | 3.4 |
| Package Width | 8.4 |
| Product Type | Rifle |