Online Only

SAVAGE 334 243 WIN 20″ MATTE – BLACK/BLACK SYN STOCK
Original price was: $429.03.$407.58Current price is: $407.58.
Sale
SAVAGE ARMS AXIS 2 CPT 223REM GRY PKG LH
Original price was: $449.99.$427.49Current price is: $427.49.
9 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 011356322500 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 32250 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Capacity | 4 + 1 |
| Length | 48.7500 |
| Number of Magazines | 1 4 rd. Detachable Box |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 8.2 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:9" |
| Shipping Weight | 9.8 |
| Sights | No |
| Youth Rifle | Yes |
| UPC | 011356322500 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 32250 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Capacity | 4 + 1 |
| Length | 48.7500 |
| Number of Magazines | 1 4 rd. Detachable Box |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 8.2 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:9" |
| Shipping Weight | 9.8 |
| Sights | No |
| Youth Rifle | Yes |