Online Only

BERGARA BARRELED ACTION 6.5CR #5.5 SS
Original price was: $1,249.99.$1,187.49Current price is: $1,187.49.
Sale
SAVAGE ARMS AXIS 2 CPT 6.5CR FDE PKG LH
Original price was: $449.99.$427.49Current price is: $427.49.
9 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 011356322456 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 32245 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 20 |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 |
| Length | 48.6500 |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Sights | No |
| Youth Rifle | Yes |
| Number of Magazines | 1 4 rd. Detachable Box |
| Package Height | 3.4 |
| Package Width | 8.3 |
| Product Type | Rifle |
| Shipping Weight | 9.9 |
| UPC | 011356322456 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 32245 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 20 |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 |
| Length | 48.6500 |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Sights | No |
| Youth Rifle | Yes |
| Number of Magazines | 1 4 rd. Detachable Box |
| Package Height | 3.4 |
| Package Width | 8.3 |
| Product Type | Rifle |
| Shipping Weight | 9.9 |