Online Only

SAVAGE 25LW VARMINTER-T 223 – 24″ ACU-TGR BLU/BRN LAM T-HOLE
Original price was: $954.00.$906.30Current price is: $906.30.
Sale
Savage AXIS 2 Gray Left Hand Rifle 6.5 Creedmoor 4rd Magazine 22″ Barrel Synthetic Gray Stock
Original price was: $424.99.$403.74Current price is: $403.74.
4 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Features:
Specifications:
Looking for the best prices on Savage AXIS 2 Gray Left Hand Rifle 6.5 Creedmoor 4rd Magazine 22″ Barrel Synthetic Gray Stock by Savage? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 011356320964 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 32096 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 + 1 |
| Model | Axis 2 |
| Number of Magazines | 1 4 rd. Detachable Box |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 8.2 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Shipping Weight | 8.8 |
| Sights | No Sights |
Features:
Specifications:
Looking for the best prices on Savage AXIS 2 Gray Left Hand Rifle 6.5 Creedmoor 4rd Magazine 22″ Barrel Synthetic Gray Stock by Savage? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 011356320964 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 32096 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 + 1 |
| Model | Axis 2 |
| Number of Magazines | 1 4 rd. Detachable Box |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 8.2 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Shipping Weight | 8.8 |
| Sights | No Sights |