Online Only

Savage Stance XR MC9 Handgun 9mm Luger 10(1)&13(1)rd Magazines 3.2″ Barrel Gray No Safety
Original price was: $491.74.$467.15Current price is: $467.15.
Sale
Shadow Systems MR920 Elite OR Handgun 9mm Luger 10rd Magazine 4″ Barrel Black CA Compliant
Original price was: $989.00.$939.55Current price is: $939.55.
6 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Constructed from precise engineering and legendary craftsmanship this Shadow Systems MR920 Elite pistol you can count on for years to come. Chambered in 9MM it handles any situation with ease. A 4 inch barrel will get you quickly on target while the grips provide excellent style and control.
Looking for the best prices on Shadow Systems MR920 Elite OR Handgun 9mm Luger 10rd Magazine 4″ Barrel Black CA Compliant by Shadow Systems? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 810120316048 |
|---|---|
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer Part Number | SS-1040-CA |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 4 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Length | 13.6500 |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 3.1 |
| Package Width | 8.8 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 2.9 |
| Sights | FS: Green Tritium RS:Black |
| Sights Type | TRITIUM |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated/Window Cut |
| Model | MR920 |
| Safety | Trigger Safety |
Constructed from precise engineering and legendary craftsmanship this Shadow Systems MR920 Elite pistol you can count on for years to come. Chambered in 9MM it handles any situation with ease. A 4 inch barrel will get you quickly on target while the grips provide excellent style and control.
Looking for the best prices on Shadow Systems MR920 Elite OR Handgun 9mm Luger 10rd Magazine 4″ Barrel Black CA Compliant by Shadow Systems? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 810120316048 |
|---|---|
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer Part Number | SS-1040-CA |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 4 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Length | 13.6500 |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 3.1 |
| Package Width | 8.8 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 2.9 |
| Sights | FS: Green Tritium RS:Black |
| Sights Type | TRITIUM |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated/Window Cut |
| Model | MR920 |
| Safety | Trigger Safety |