Online Only

Unity Tactical LLC FSTM4B FAST FTC 4X Magnifier Black Anodized
Original price was: $677.00.$643.15Current price is: $643.15.
Sale
Sig Sauer Juliet3-Micro Magnifier – 3x22mm Push Button with Spacers – Black
Original price was: $191.99.$182.39Current price is: $182.39.
21 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Sig Sauer Juliet3 Micro Magnifier is a ultra-compact and lightweight magnifier. Featuring aircraft-grade CNC aluminum housing; IPX-7 waterproof and fog-proof performance and 90 degree push button flip to side magnifier mount; With its high-performance Dielectric SpectraCoat coated prism the Juliet3 Micro Magnifier provides excellent light transmission giving you complete clarity when you need it most.
Looking for the best prices on Sig Sauer Juliet3-Micro Magnifier – 3x22mm Push Button with Spacers – Black by Sig Sauer? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 798681639250 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | SOJ3M001 |
| Adjustment Size | Friction Adjustment |
| Eye Relief | 2.48" |
| Length | 3.19" |
| Magnification | 3x |
| Model | Juliet3 |
| Optic Coating | SpectraCoat |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 4.5 |
| Power | 3X |
| Product Type | Accessory-Lasers and Sights |
| Reticle | Red Dot |
| Shipping Weight | 1.15 |
Sig Sauer Juliet3 Micro Magnifier is a ultra-compact and lightweight magnifier. Featuring aircraft-grade CNC aluminum housing; IPX-7 waterproof and fog-proof performance and 90 degree push button flip to side magnifier mount; With its high-performance Dielectric SpectraCoat coated prism the Juliet3 Micro Magnifier provides excellent light transmission giving you complete clarity when you need it most.
Looking for the best prices on Sig Sauer Juliet3-Micro Magnifier – 3x22mm Push Button with Spacers – Black by Sig Sauer? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 798681639250 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | SOJ3M001 |
| Adjustment Size | Friction Adjustment |
| Eye Relief | 2.48" |
| Length | 3.19" |
| Magnification | 3x |
| Model | Juliet3 |
| Optic Coating | SpectraCoat |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 4.5 |
| Power | 3X |
| Product Type | Accessory-Lasers and Sights |
| Reticle | Red Dot |
| Shipping Weight | 1.15 |