Online Only

SAV 67200 1911 GOVT 45 5IN BLK/BLK BLK MELONITE
Original price was: $1,199.99.$1,139.99Current price is: $1,139.99.
Sale
SIG SAUER P226 40TH ANNIV 9MM 4.4″ 15+1#
Original price was: $1,240.89.$1,178.85Current price is: $1,178.85.
16 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 798681703142 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | E26-9-40YR |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 4.4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 |
| Model | P226 |
| Product Type | Double / Single Action |
| Safety | Decocker |
| Shipping Weight | 3.5 |
| Sights | Siglite Night Sights |
| ATF Type | Pistol |
| Length | 7.7'' |
| Magazine Included | 2 x 15-Round |
| Number of Magazines | 2 15 rd. Steel Mag |
| Package Height | 2.8 |
| Package Width | 7.1 |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Serrated |
| UPC | 798681703142 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | E26-9-40YR |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 4.4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 |
| Model | P226 |
| Product Type | Double / Single Action |
| Safety | Decocker |
| Shipping Weight | 3.5 |
| Sights | Siglite Night Sights |
| ATF Type | Pistol |
| Length | 7.7'' |
| Magazine Included | 2 x 15-Round |
| Number of Magazines | 2 15 rd. Steel Mag |
| Package Height | 2.8 |
| Package Width | 7.1 |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Serrated |