Online Only
SPRINGFIELD 2020 HEATSEEKER – 6.5 CM 16″ 5RD FDE CARBON FBR
SPRINGFIELD 2020 HEATSEEKER – 6.5 CM 16″ 5RD FDE CARBON FBR
$2,276.25
1 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 706397990800 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | BAH91665CMCFCB |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16 |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 5 |
| Length | 47.4000 |
| Model | 2020 Heatseeker |
| Number of Magazines | 1 5 rd. AICS |
| Package Height | 4.5 |
| Package Width | 13.2 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:18" |
| Shipping Weight | 13.039 |
| Sights | No |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |
| UPC | 706397990800 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | BAH91665CMCFCB |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16 |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 5 |
| Length | 47.4000 |
| Model | 2020 Heatseeker |
| Number of Magazines | 1 5 rd. AICS |
| Package Height | 4.5 |
| Package Width | 13.2 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:18" |
| Shipping Weight | 13.039 |
| Sights | No |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |






