Online Only

Eotech G33.NM G33 Magnifier Black 3x 1″ Weaver/MIL-STD-1913 Rail Mount
Original price was: $529.00.$502.55Current price is: $502.55.
Sale
Eotech G43.NM G43 Magnifier Black 3x 1″ Weaver/MIL-STD-1913 Rail Mount
Original price was: $555.00.$527.25Current price is: $527.25.
9 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The G43 Magnifier is a miniaturized version of our battle-tested G33 Magnifier, making it one of the most compact and lightweight magnifiers available. The mount provides fast transitioning from 3X to 1X and comes with a 7mm spacer to properly adapt to any HWS model.
Looking for the best prices on Eotech G43.NM G43 Magnifier Black 3x 1″ Weaver/MIL-STD-1913 Rail Mount by EOTech? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 672294300519 |
|---|---|
| Manufacturer | EOTech |
| Manufacturer Part Number | G43.NM |
| Eye Relief | 2.50" |
| Length | 3.10" |
| Magnification | 3x |
| Product Type | Magnifier |
| Power | 3X |
| Model | G43 |
| Mount | 3x |
The G43 Magnifier is a miniaturized version of our battle-tested G33 Magnifier, making it one of the most compact and lightweight magnifiers available. The mount provides fast transitioning from 3X to 1X and comes with a 7mm spacer to properly adapt to any HWS model.
Looking for the best prices on Eotech G43.NM G43 Magnifier Black 3x 1″ Weaver/MIL-STD-1913 Rail Mount by EOTech? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 672294300519 |
|---|---|
| Manufacturer | EOTech |
| Manufacturer Part Number | G43.NM |
| Eye Relief | 2.50" |
| Length | 3.10" |
| Magnification | 3x |
| Product Type | Magnifier |
| Power | 3X |
| Model | G43 |
| Mount | 3x |