Online Only
GP 197892029971 STRIBG SP9A3S 9M PST SBT BRC FDE
GP 197892029971 STRIBG SP9A3S 9M PST SBT BRC FDE
$1,290.48
2 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The Grand Power SP9A3 9mm Luger pistol features a 5.50″ barrel; M-LOK handguard; a non-reciprocating charging handle; QD sling sockets; SB Tactical folding brace; built in sights; 1913 Picatinny rail on receiver and rear for added stock extension. Includes three 30rd magazines and hard plastic carry case.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on GP 197892029971 STRIBG SP9A3S 9M PST SBT BRC FDE by Grand Power? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Katy
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 197892029971 |
|---|---|
| Manufacturer | Grand Power |
| Manufacturer Part Number | 197892029971 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 5.50" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 30 |
| Model | Stribog |
| Product Type | Striker Fired |
| Safety | Ambidextrous Safety Lever |
| Sights | Iron |
| Thread Pattern | 1/2"x28 |
The Grand Power SP9A3 9mm Luger pistol features a 5.50″ barrel; M-LOK handguard; a non-reciprocating charging handle; QD sling sockets; SB Tactical folding brace; built in sights; 1913 Picatinny rail on receiver and rear for added stock extension. Includes three 30rd magazines and hard plastic carry case.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on GP 197892029971 STRIBG SP9A3S 9M PST SBT BRC FDE by Grand Power? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Katy
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 197892029971 |
|---|---|
| Manufacturer | Grand Power |
| Manufacturer Part Number | 197892029971 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 5.50" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 30 |
| Model | Stribog |
| Product Type | Striker Fired |
| Safety | Ambidextrous Safety Lever |
| Sights | Iron |
| Thread Pattern | 1/2"x28 |





