Online Only

Eotech G45.NM G45 Magnifier Black 5x 1″ Weaver/MIL-STD-1913 Rail Mount
Original price was: $599.00.$569.05Current price is: $569.05.
Sale
HOLOSUN QD 3X MAGNIFIER FOR – ABSOLUTE & 1/3 HEIGHT TITANIUM
Original price was: $299.99.$284.99Current price is: $284.99.
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
FEATURES:
| Finish | Black |
| Magnification | 3x |
| Material | Titanium |
| Proofs | Waterproof |
| Exit Pupil Diameter | 7.30mm |
| Eye Relief | 2.75″ |
| Field of View | 37 ft @ 100 yds |
| Length | 3.90″ |
| Mount Type | Picatinny |
| Weight | 9.80 oz |
| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| Dimension | 3.25 X 3.65 X 4.75 | |
| Height | 3.2500 | |
| Width | 3.6500 | |
| Length | 4.7500 | |
| TYPE | HOLOGRAPHIC | |
| OTHER FEATURES: | FLIP TO THE SIDE DESIGN, | |
| COMPATIBLE WITH ABSOLUTE AND | ||
| 1/3 LOWER HEIGHT OPTICS, QD | ||
| MOUNT AND SPACER INCLUDED, | ||
| IP67 WATERPROOF | ||
| ALUMINUM HOUSING, 7 DEGREE | ||
| FOV, 70MM EYE RELIEF, 7.6MM | ||
| EXIT PUPIL | ||
Looking for the best prices on HOLOSUN QD 3X MAGNIFIER FOR – ABSOLUTE & 1/3 HEIGHT TITANIUM by Holosun? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 810047071150 |
|---|---|
| Manufacturer | Holosun |
| Manufacturer Part Number | HM3XT |
| Adjustment Size | 0.50 MOA |
| Eye Relief | 2.75" |
| Length | 3.15" |
| Magnification | 3x |
| Model | HM3X |
| Power | 3X |
| Product Type | HOLOGRAPHIC |
FEATURES:
| Finish | Black |
| Magnification | 3x |
| Material | Titanium |
| Proofs | Waterproof |
| Exit Pupil Diameter | 7.30mm |
| Eye Relief | 2.75″ |
| Field of View | 37 ft @ 100 yds |
| Length | 3.90″ |
| Mount Type | Picatinny |
| Weight | 9.80 oz |
| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| Dimension | 3.25 X 3.65 X 4.75 | |
| Height | 3.2500 | |
| Width | 3.6500 | |
| Length | 4.7500 | |
| TYPE | HOLOGRAPHIC | |
| OTHER FEATURES: | FLIP TO THE SIDE DESIGN, | |
| COMPATIBLE WITH ABSOLUTE AND | ||
| 1/3 LOWER HEIGHT OPTICS, QD | ||
| MOUNT AND SPACER INCLUDED, | ||
| IP67 WATERPROOF | ||
| ALUMINUM HOUSING, 7 DEGREE | ||
| FOV, 70MM EYE RELIEF, 7.6MM | ||
| EXIT PUPIL | ||
Looking for the best prices on HOLOSUN QD 3X MAGNIFIER FOR – ABSOLUTE & 1/3 HEIGHT TITANIUM by Holosun? Freedom Firearms proudly serves Katy with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 810047071150 |
|---|---|
| Manufacturer | Holosun |
| Manufacturer Part Number | HM3XT |
| Adjustment Size | 0.50 MOA |
| Eye Relief | 2.75" |
| Length | 3.15" |
| Magnification | 3x |
| Model | HM3X |
| Power | 3X |
| Product Type | HOLOGRAPHIC |